Povídání
o
knížkách
Povídání o
autorkách
Mluví
o
nás
Galerie Objednávka BESEDY

Povídání o knížkách

Hustej INTERNET bude mít na podzim 2024 mladšího sourozence! Připravujeme knížku Jak neblbnout s internetem, která se věnuje velmi aktuálním tématům: od péče o duševní zdraví až po umělou inteligenci. S nadhledem, užitečnými informacemi a parádními ilustracemi!
Nahlédněte.
(Jasně, v obsahu nejsou čísla stránek. Ještě na tom pracujeme.) :)Hustej INTERNET čtenáře poučí o online rizicích netradičně a zábavně. Autorky, Lenka Eckertová a Lucie Seifertová, publikaci vytvořily především pro děti (cca od 9 let), ale též pro jejich rodiče a pečující dospělé: učitele, družináře, knihovníky apod. Pedagogové mohou vzít knihu do vyučování a nenásilně s žáky otevřít debatu k jednotlivým tématům. Posléze doporučujeme sáhnout k dalším zdrojům informací.

Množství humorných ilustrací je v knížce propojeno s neotřelými vysvětlivkami i vážnějšími "rámečky". Hlavní postava, desetiletý Michal, popisuje dění kolem své rodiny a komentuje problémy, s nimiž se setkává na internetu i v reálném světě. Řeč je o kyberšikaně, kybergroomingu (lákání na schůzku), o hrách a závislosti, škodlivém softwaru, reklamě a nákupech, bezpečném využívání sociálních sítí atd.

Knížka Hustej INTERNET vyšla v Nakladatelství Petr Prchal u příležitosti Dne bezpečnějšího internetu 2014. Stala se bestselerem a v roce 2014 obsazovala přední místa žebříčku Svazu českých knihkupců a nakladatelů.

Patrony knížky Hustej INTERNET jsou Iva Kubelková, populární moderátorka, a Jan Onder, známý tanečník StarDance, lektor a spoluautor dětského pořadu ČT :D, který je na tematických fotografiích ohrožen kyberšikanou.

INFORMACE
Něco jste se zde nedozvěděli? Kontaktujte nás! Uvítáme dotazy či připomínky k naší práci. Máte-li zájem o tematickou besedu (tedy přítomnost autorek), prosíme, stručně popište Vaše přání. :-)
KONTAKT
Obecné informace a dotazy:
info@hustejinternet.cz

Objednávání besed a akcí spojených s knihami:
eckertova@hustejinternet.cz


© 2014 Lenka Eckertová. Všechna práva vyhrazena.